Domů » Blog » Výstava "Fragmenty", Nymburk 2017

VÝSTAVA „FRAGMENTY“, NYMBURK 2017

Dostalo se mi možnosti uskutečnit svoji první autorskou výstavu v kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce, spravované Městským kulturním střediskem Nymburk. Organizátorkou výstav v těchto prostorách a dobrou duší nymburské kultury je paní Marcela Pachmanová, které bych chtěl velmi poděkovat za tuto možnost, za pomoc s organizací výstavy a v neposlední řadě za velmi odborné a sofistikované rozmístění vystavovaných obrazů v galerii.

Výstavu jsem pojal jako průřez svým dosavadním fotografickým snažením. Byly zde vystaveny i jedny z mých nejstarších fotografií (z roku 2011), ke kterým mám zvláštní vztah – jedna z nich byla mojí první fotografií, která zvítězila v zahraniční soutěži na téma architektura. Dále byl prostor galerie zaplněn několika volnými soubory fotografií, kdy každý z nich představuje určité období mojí tvorby. Krom architektury je zde zastoupen soubor astrofografie, krajinářské fotografie, abstraktních obrazů, luminografie, Smoke Artu a jako poslední je zde vystavován soubor černobílých fotek z industriálního prostředí na pomezí dokumentu a portrétu v přirozeném prostředí, který byl dokončen těsně před výstavou. Chtěl bych zde poděkovat pracovnicím firmy CarTrim, které, coby dočasné modelky, byly neuvěřitelně skvělé a přirozené. Dále bych rád poděkoval vedení firmy CarTrim, jmenovitě panu Kroupovi a paní Stehr, kteří mi realizaci tohoto projektu umožnili.

Vernisáž výstavy proběhla v pondělí 28. srpna 2017. Kaple disponuje cca 70 místy k sezení, někteří návštěvníci vernisáže museli stát, návštěva tedy předčila veškerá očekávání. Paní Pachmanová zahájila vernisáž úvodním slovem, kde představila moji osobu a vývoj mojí tvorby. Poté mi předala slovo a já jsem návštěvníkům přednášel o technických aspektech vystavených fotografií, především o luminografii a Smoke Artu. Závěrečný part úvodní části vernisáže obstarali sourozenci Plaňanští, kteří velmi procítěně přednesli Dvořákovy Slovanské tance v úpravě pro dvoje housle. Rovněž jim patří velký dík. Poté následovala neformální část vernisáže, kdy jsme se sklenkou výborného vína diskutovali nad jednotlivými obrazy. V drtivé většině návštěvníky zajímala technická stránka věci a dosti je udivilo, že většina obrazů není výsledkem nějakých photoshopových kejklů, ale byla dosažena čistě fotografickou cestou.

Atmosféra vernisáže byla skvělá, návštěvníci i já jsme si to neskutečně užili. Ponurá prostora středověké kaple byla naplněna pozitivní energií, doslova sálající z desítek lidí. Moji rodinní příslušníci byli nadšeni, tímto jim děkuji za spoustu práce s přípravou vernisáže, bez nich bych to nedokázal. Dále dorazili kolegové z práce, bylo to velmi srdečné a milé setkání. Přišel také můj kamarád z dětství, kterého jsem neviděl 30 let. Spolužák z fotografické školy PhotoGenia také vážil, spolu s rodinou, cestu do Nymburka. Dámy z CarTrimu rovněž přišly, poděkoval jsem jim za skvělou spolupráci při focení, rozhodně na náš projekt „Šicí dílna“ navážeme. Lidé ze sousedství, přátelé i mně do té doby neznámí lidé dotvořili atmosféru tohoto krásného setkání.

Níže dávám k nahlédnutí fotografie z instalace výstavy a z průběhu vernisáže.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
14821018
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace